“Słoniki” – “English corner “- październik 2020

„Słoniki” na zajęciach języka angielskiego w październiku poznały słownictwo z zakresu tematycznego „Jesień w sadzie i na działce”, między innymi nazwy warzyw i owoców: plum, apple, pear, carrot, onion, tomato. Dzieci manipulowały kartami obrazkowymi, elementami wyprawki, podczas zabawy „Jumping fruit!”. Poznały piosenkę pt. „Yummy, Yummy, Yummy Song”. Opisywały „Co lubi jeść Fluffy?”, opisywały swoje preferencje, używając wyrażenia I like…. Zgodnie z tematyką „Nasze rodziny” uczyły się recytacji wiersza pt. „The Mummy, Daddy Poem” podczas zabawy „Funny voices”. Poznały wówczas wyrażenia: I love you, kiss me, hug me, walk, run, jump, seep. Ponadto podczas realizacji tematyki “Nasi domowi ulubieńcy” bawiły się z misiami, wysłuchały historyjkę „Story 2”, poznały nazwy wybranych zwierząt oraz utrwalały znajomość liczebników 1-6 podczas zabaw dydaktycznych.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

Przejdź do treści