NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole Miejskie w Lubawie powstało w roku 1977r.

Organem prowadzącym jest Urząd Miasta w Lubawie.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty Delegatura w Elblągu.

Przedszkole zlokalizowane jest przy ul. Rzepnikowskiego 9 oraz Św. Barbary 45. Jednopiętrowy budynek przedszkola otacza duży ogród, wyposażony w sprzęt rekreacyjny dla dzieci.  Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny. W budynku przedszkola znajduje się 11 przestronnych sal dydaktycznych, wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne.

Praca wychowawczo-dydaktyczna planowana i realizowana jest zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.
Do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018 uczęszcza 274 dzieci w wieku 2,5 do 6 lat.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: od 5.30 – 17.30.

Przedszkole zatrudnia 37 osób: dyrektor, 18 nauczycielek, w tym specjaliści: 4 logopedów, 2 oligofrenopedagogów, 3 terapeutów pedagogicznych, psycholog,  katecheta, nauczyciel rytmiki, języka angielskiego, języka niemieckiego, gimnastyki korekcyjnej i 18 pracowników obsługi i administracji.