Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku

W ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w Przedszkolu Miejskim w Lubawie odbył się “Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku”. Uczestnicy przygotowani pod okiem wychowawców i rodziców odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć wielkiego astronoma, a także układali puzzle z jego wizerunkiem oraz herbem miasta Lubawa. Celem dzisiejszych zmagań było rozwijanie zainteresowań o znanych postaciach i najbliższej okolicy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a rodzicom za współpracę i zaangażowanie.

Uczestnicy konkursu siedzą parami przy stolikach. Dzieci ubrane w lubawskie stroje ludowe.

Dziewczynka i chłopiec w strojach ludowych dumnie prezentują dyplomy. W tle napis “Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku” i jego portrety.

Dwaj chłopcy w strojach ludowych czekają na rozpoczęcie konkursu.

Grupa dzieci w strojach ludowych siedzi przy stolikach i układa puzzle z wizerunkiem astronoma.

Przejdź do treści