Dzień Książki w Panterkach

Dwaj chłopcy wspólnie oglądają książkę. W tle siedzą inne dzieci, każdy przegląda książki.

Dzień 23 kwietnia został ogłoszony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W poniedziałek 24 kwietnia Panterki wybrały się w odwiedziny do biblioteki. Panie: Iza i Emilia zainteresowały dzieci opowiadaniem o książkach: czego one nie lubią, jak należy z nimi postępować, itd. Zaprezentowały też szereg pozycji dla dzieci: kolorowe, z okienkami, zapachowe, z latarką, a nawet książkę z aplikacją na telefon. Dzieciaki były zachwycone możliwością dotknięcia ich wszystkich. Kolejnego dnia dzieci omówiły etapy powstawania książki i ich rodzaje. Najatrakcyjniejszą rzeczą była jednak możliwość zrobienia swojej własnej mini-książki. Dzięki temu mogli stać się „pisarzami” i przy pomocy rysunków wymyśleć swoją własną historię.

Dzieci siedzą na dywanie. Przed nimi panie bibliotekarki pokazują książki.

troje dzieci siedzi przy stoliku i rysuje w mini-książce.

Trzy dziewczynki siedzą na dywanie i prezentują swoje mini-książki.