Warsztaty piernikowe” w Centrum Hullo w Fijewie grupa Niedźwiadki i Żółwiki

IMG

W ten przedświąteczny czas dzieci z grupy Żółwiki i Niedźwiadki wzięły udział warsztatach piernikowych w Centrum Hullo w Fijewie. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały recepturę na udane ciasto piernikowe. Małe rączki ugniatały ciasto, wałkowały i wykrawały najróżniejsze kształty. W czasie gdy dzieci czekały aż ich pierniczki się upieką spotkały się ze Św. Mikołajem, który miał dla dzieci słodkie upominki i ciekawe opowieści. Na koniec dzieci powróciły do kącika kulinarnego aby udekorować swoje pierniczki. Nasze przedszkolaki wychodziły z bardzo dużym uśmiechem na twarzy oraz pudełeczkami pełnymi przepysznych pierniczków.

To był bardzo miło spędzony czas.

Dzieci z grupy Niedźwiadki pozują do wspólnego zdjęcia z Mikołajem.

Dzieci z grupy Żółwiki pozują do wspólnego zdjęcia z Mikołajem.

IMG

Dzieci stojące przy stole czekające na instrukcje wykonywania pierników przez prowadzącą warsztaty.

IMG

Trzech chłopców wyrabiających ciasto na pierniki.

IMG

Dzieci wyrabiające rączkami ciasto na pierniczki.

IMG

Dzieci stojące przy stole wykonujące czynność kulinarną .

IMG

Zdjęcie przedstawia św. Mikołaja opowiadającego bajkę dzieciom.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci dekorujące pierniczki lukrem i posypką.