Światowy Dzień Ziemi

W piątek, 26 kwietnia w Przedszkolu Miejskim w Lubawie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to jedno z największych ekologicznych świąt, które rozpoczęliśmy od przemarszu ulicami naszego miasta. Ekologiczne stroje doskonale odzwierciedlały charakter dzisiejszego święta.
Następnie na terenie przedszkola utworzyliśmy koło symbolizujące kształt Ziemi i wspólnie odśpiewaliśmy „Piosenkę Ekologiczną”, stanowiącą hymn małych ekologów. Na specjalnym „balonowym wybiegu” każda grupa zaprezentowała się w strojach ekologicznych, wykonanych z materiałów wtórnych. Za uczestnictwo i zaangażowanie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i tytuł „Zielonego Ziemianina”. W otoczeniu zieleni i kwitnących drzew odbyły się konkursy i zabawy na świeżym powietrzu, przypominające o segregacji śmieci oraz o słuszności dbania o nasze środowisko. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi było otwarcie ogródka przedszkolnego i posianie warzyw. Teraz pozostaje nam tylko czekać na pierwsze zbiory.
Dobra zabawa połączona z edukacją ekologiczną towarzyszyła naszym przedszkolakom przez cały dzień. Właśnie poprzez takie działania dzieci uczą się właściwych postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za pomysłowość i kreatywność w tworzeniu ekologicznych strojów. Mamy nadzieję, że wspólne działania pozytywnie wpłyną na jakość naszego życia.

Przejdź do treści