„Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm – dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola “zaświecili się na niebiesko” zakładając koszulki w tym kolorze. Zgodnie z hasłem przewodnim „Wiem, rozumiem, pomagam” dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz film dotyczący omawianej problematyki oraz wykonały plakaty. Rozmawialiśmy o trudnościach osób dotkniętych autyzmem, ich umiejętnościach oraz sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Celem tej inicjatywy jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu. Dlatego społeczność przedszkola udała się na przemarsz ulicami miasta, podczas którego dzieci rozdawały ulotki odnoszące się do tematyki autyzmu, a emocje towarzyszące naszym wychowankom zostały uwiecznione na fotografiach. To od nas zależy jak będą postrzegane w społeczeństwie osoby z autyzmem, dlatego tak ważne jest prowadzenie tego typu akcji. Pamiętajmy, że to czego potrzebują to: AKCEPTACJA, UWAGA, TOLERANCJA, PRZYJĘCIE, ZROZUMIENIE I MIŁOŚĆ. Przedszkole Miejskie wspiera tego typu inicjatywy. Wychowawcy uczą dzieci tolerancji, empatii, które są tak bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Na zdjęciu dzieci z grupy Pingwinki prezentują wykonany plakat wyrażający solidarność z osobami autystycznymi

Na zdjęciu dziecko przekazuje Pani ulotkę z informacją na temat autyzmu

n

Dzieci wykonują plakat, pokazują pomalowane dłonie na niebiesko

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci podczas pochodu z okazji dnia autyzmu

Przejdź do treści