“Słoniki” – “English corner” – wrzesień 2018r.

„Słoniki” poznały bohaterów pakietu edukacyjnego „I loveBoo” macEDUKACJA – kukiełki elfów i maskotkę Boo, wyrażenia i słownictwo dotyczące tematów: „Mój dom”, „Pomieszczenia w domu”, „Codzienne czynności”: „ sleep”, „cook”, „brush teeth”, „play hide and seek”, oraz wyrażenia związane z jesienią. Podczas zajęć kulturowych oglądały zdjęcia przedstawiające niektóre zakątki Londynu oraz rodzinę królewską.

Dzieci słuchały piosenek pt. “Hello!”, “Goodbye!”, „Every Day”, wykonywały rymowanki pt. „My House”, “Stepping  into English”.

Brały udział w zabawach integracyjno- ruchowo-muzycznych, np. „Action song”, „The House Flash!”, z elementami dramy, np. „Let’s play house”. Podczas zabaw manipulacyjnych z kostką pt. „Roll And Throw!” i z kartami obrazkowymi utrwalały słownictwo oraz rozwijały pamięć i spostrzegawczość.

Grały w grę „Memory” przedstawiającą kolory i cyfry w zakresie od 1 do 6. Układały domy z figur geometrycznych. Bawiły się kolorowymi domkami z kartoników. Określały ich wielkość. Wskazywały i nazywały pomieszczenia w domu. Podczas ćwiczeń grupowych układały puzzle przedstawiające domy i pomieszczenia w domu: „kitchen”, „bedroom”, „attic”, „dining room”, „bathroom”, „bedroom”.  Wycinały i kolorowały ilustrację pt. „My house”.

„Słoniki” znają zasady obowiązujące w grupie podczas zajęć, reagują na polecenia nauczyciela. Zgodnie współpracują z innymi dziećmi podczas zajęć i zabaw. Brawo!!!

Kluczowe słownictwo to: Boo, Max, Lillly. Hello! What’s your name? My name is… How old are you? I’m six. One, two, three, four, five, six, house, kitchen, bedroom, attic, dining room, sleep, cook, brush my teeth, play hide and seek, big, small, windows, door, roof, chimney.

Zdjęcia niosą informację, o tym co działo się na zajęciach języka angielskiego. Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska