PINGWINKI I NASZE ZMYSŁY

Pingwinki realizując tematykę tygodnia poznawały siebie nawzajem podczas opisywania swoich zainteresowań oraz wyglądu. Utrwalały również, jak działają nasze zmysły poprzez zabawy w rozpoznawanie instrumentów ze słuchu oraz cyfr po dotyku. Jednak najbardziej podobało nam się pobudzanie zmysłu smaku, gdy samodzielnie przyrządziliśmy jogurt malinowy 🙂

Dziewczynka z zasłoniętymi oczami próbuje za pomocą zmysłu dotyku rozpoznać, jaka jest cyfra na drewnianym kafelku.

Chłopiec z szablonem lupy przyłożonym do ściany znalazł “coś gładkiego”.

Dziewczynka trzyma w ręku tamburyno. Chłopiec ma zasłonięte oczy i próbuje za pomocą zmysłu słuchu rozpoznać instrument, na którym gra dziewczynka.

Dwaj chłopcy siedzą przy stole i dodają jogurt naturalny do kubeczków z malinami, by powstał jogurt malinowy.

Przejdź do treści