OWOCOWO I KOLOROWO W GRUPIE „ŻÓŁWIKI”

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Na początku października pojawił się w naszej sali kącik pełen pachnących świeżych  owoców. Dzięki pomocy rodziców, przedszkolaki mogły „badać” owoce posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, dzieliły ich nazwy na sylaby, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. „Żółwikom” bardzo podobały się zagadki dotykowe i smakowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały owoce po dotyku i smaku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, wiersze, piosenki i prace plastyczne. Dzieci dowiedziały się dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce oraz jak duży wpływ mają one na nasze zdrowie. Do degustowania  pysznych i zdrowych soków  oraz kolorowych szaszłyków przedszkolaków  nie trzeba było długo namawiać.

Zapraszamy do galerii.

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie poznające owoce przyniesione z domu.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy żółwiki przedstawiające zrobione przez siebie soki owocowe. W tle dekoracja: obrazki owoców i napis “Zdrowe soki”.

a

Na zdjęciu chłopiec trzymający w ręku słoik z sokiem jabłkowym.

a

Na zdjęciu dziewczynka trzymająca w ręku słoik z sokiem śliwkowym.

 

 

 

 

 

Przejdź do treści