„Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych” – „Pingwinki”, „Papużki”, „Motylki”

W Przedszkolu Miejskim w Lubawie obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych”. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, aby podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Z tej okazji w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Monikę Zakrzewską – terapeutę zajęciowego, Panią Julię Rebelkę – pracownika socjalnego wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Lubawie, aby wspólnie świętować ten szczególny dzień. Nasi goście wyjaśnili nam, czym zajmują się na co dzień. Mieliśmy okazję obejrzeć przepiękne wytwory prac mieszkańców DPS oraz wspólnie z nimi pobawić się przy rytmicznej muzyce z wykorzystaniem metody pedagogiki zabawy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również, z jakimi trudnościami borykają się osoby niepełnosprawne oraz jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. W tym dniu nie zabrakło także słodkiej „gościnki”. Wspaniale było móc wspólnie świętować – DZIĘKUJEMY!

Na zdjęciu grupa osób pozuje do zdjęcia na tle dekoracji z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”

Zdjęcie przedstawia 4 mieszkańców i 2 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Lubawie wraz z dziećmi i pracownikami przedszkola podczas obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych

Na zdjęciu terapeuta zajęciowy przedstawia dzieciom pracę mieszkańca DPS

Na zdjęciu dzieci wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi tańczą do piosenki „Serduszko przyjaźni”

Przejdź do treści