“Lwiątka” – “English corner”- maj, czerwiec.

W maju „Lwiątka” poznały nazwy przyborów szkolnych, rozpoznawały dotykiem ukryte w plecaku przybory szkolne, oglądały wyposażenie własnych plecaków i piórników, odszukiwały przybory podczas manipulowania zabawką „Kwiatek”. Słuchały historyjek, np. „I’m ready for the classroom”, “My classroom”, “Emily is going to school”, piosenek, np. „What’s in your bag?”, prowadziły mini dialog: „Show me your… pencil, please”, „I have got…a pencil” „Here you are”. Thank you”, wykonywały rymowankę pt. “Teacher, teacher chant”. Brały udział w zabawie ilustrującej piosenkę pt. „Hurray for Mumy!”. W czerwcu utrwalały nazwy zabawek z okazji „Dnia Dziecka”. W związku z tematyką wakacyjną nazywały wybrane środki transportu. Klasyfikowały pojazdy, rozróżniły przymiotniki, np. fast, slow, big, small, układały puzzle, nazywały zwierzęta żyjące w oceanie. Oglądały film o „Małej Syrence” i „Piotrusiu Panu”.

„Lwiątka” dziękuję Wam za wspólną zabawę i życzę udanych i bezpiecznych wakacji. Powodzenia w szkole, samych sukcesów!!!

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska