“Lwiątka” – “English corner” – kwiecień.

„Lwiątka” w kwietniu poznały nazwy czynności związane z pracą w ogrodzie: „digging holes”, „planting seeds”, „watering seeds”, „picking flowers”, słownictwo potrzebne do opisywania procesu wzrostu rośliny od nasiona do kwiatu oraz do opisywania rozwoju motyla. Dzieci utrwalały nazwy insektów, słownictwo związane z rodziną, np. „mummy”, „daddy”, „grandma”, „grandpa”, konstrukcję stosowaną przy ofiarowaniu pomocy „Can I help?”, uczestniczyły w tematycznej zabawie plastycznej pt. „Make your garden”. Odgrywały i ilustrowały gestami wyliczankę pt. „The garden flash”. Ćwiczyły czytanie globalne, odczytywały nazwy czasowników. Poznały treść historyjki pt. „The tortoise and the Hare”. „Lwiątka” uczestniczyły także w zajęciach związanych z dniem „Prima aprilis”, „Dniem Ziemi” i Świętami Wielkanocnymi.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska