“Kup Pan Szczotkę”

Akcja “Kup Pan szczotkę” – zbieramy szczoteczki do zębów i pasty dla dzieci w Afryce. Jest to odpowiedź na prośby misjonarzy, którzy uczą dzieci na czarnym lądzie.

W dniu 22.10.2016 udało się zakończyć akcję „Kup Pan szczotkę”. Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Wolontariusze od połowy września do połowy października zbierali szczoteczki do zębów  dla dzieci z Kamerunu. Dla nas dbanie o zęby jest normą, niestety w Afryce nie jest częstą czynnością. Kameruńczycy  nie wiedzą  do czego służą szczoteczki.Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji, dzieci z rodzicami przynosili szczoteczki i pasty do zębów, które trafią do Fundacji w Poznaniu, a następnie bezpośrednio do Kamerunu. Mamy nadzieję, że ta mała pomoc cokolwiek zmieni.

Przejdź do treści