“Królowa Śniegu”

06.12.2016 dzieci z najstarszych grup z naszego przedszkola uczestniczyło w pięknej baśni pt. “Królowa Śniegu” w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej w Lubawie. Jedna z najbardziej znanych bajek Andersena. Wywołująca dreszcz grozy podróż w głąb mroźnej krainy zła; historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. W serce Kaja trafia odłamek zwierciadła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny wobec innych ludzi. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.
Spektakl,  przeniósł małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.