Język angielski w grupie „Słoniki”🐘🐘🐘

IMG

‘Słoniki’🐘🐘 doskonaliły umiejętność nazywania elementów wyposażenia domu w języku angielskim🇬🇧, ale także rozumienia ze słuchu 👂 oraz współpracy w grupie👦👧👩. Rozwijały też spostrzegawczość. Dzieci wspólnie pokazywały gesty powiązane z tym słownictwem w trakcie słyszanych piosenek🎶 i wykonywały wiele innych czynności.
Utrwalane słownictwo na zajęciach języka angielskiego:

‘a bed’ – łóżko,
‘a sofa’ – kanapa,
‘a chest’ – skrzynia,
‘a picture’ – obraz,
‘a cooker’ – kuchenka,
‘a bath’ – wanna.
Dłuższe zwroty:
‘a bed in the bedroom’ – łóżko w sypialni,
‘a sofa in the living room’ – kanapa w salonie,
‘a chest in the attic’ – skrzynia na strychu,
‘a picture in the hall’ – obraz na korytarzu,
‘a cooker in the kitchen’ – kuchenka w kuchni,
‘a bath in the bathroom’ – wanna w łazience.
Powyższe słownictwo utrwalają również dzieci z grupy ‘Papuzki’ 🦜🦜, ‘ Kangurki’ 🦘🦘, ‘Reniferki’ 🦌, ‘Pingwinki’ 🐧🐧oraz ‘Panterki’ 🐆🐆.

Dziewczynka układa z kredek kształt wanny patrząc na kartkę obrazkową. Wokół niej znajdują się dzieci, które obserwują ją.

Na zdjęciu widać dziewczynkę, siedząca na dywanie, która trzyma w rączkach kartkę obrazkową , tzw. flashcard.  Na karcie widnieje kanapa w salonie = a sofa in the living room.

Na zdjęciu widać dziewczynkę, siedząca na dywanie, która trzyma w rączkach kartkę obrazkową , tzw. flashcard. Na karcie widnieje kanapa w salonie = a sofa in the living room.