Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grupy „Żółwiki”

aa

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i nadziei . Świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów pomaga w dobrym przeżyciu tego czasu. Jedną z tradycji jest wystawienie  “Jasełek”, których treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Dnia 13 grudnia 2024 roku opowieść biblijną dla wszystkich grup przedszkolnych wystawiły dzieci z grupy “Żółwiki”.

Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi kolędami, pastorałkami, tańcami i wierszami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role prezentując Jasełka wszystkim przedszkolakom z naszego przedszkola oraz paniom. Miłym zwieńczeniem spotkań były życzenia złożone przez panią Dyrektor Anitę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie oraz przygotowanie pięknych strojów.

aa

Zdjęcie grupowe dzieci z grupy Żółwiki oraz pań. W tle scenografia przedstawienia.

IMG

Dziewczynki w strojach aniołków mówią swoje kwestia stojąc przed stajenką. W tle siedzi duża

Dwóch pasterzy trzymających w rękach dary: kosz owoców, ser, mleko wełna.

IMG

Zdjęcie przedstawia taniec aniołów.

Przed stajenką stoją chłopcy w rolach dzieci, którzy mówią swoje kwestie i trzymają dary.

IMG

Przed stajenką stoją chłopcy w strojach pasterzy, którzy mówią swoje role.

IMG

Przed stajenką stoją chłopcy w strojach pasterzy, którzy mówią swoje role.