Jesień na działce

“Jesień na działce” to tematyka tygodnia, z którą obcowały Pingwinki. Dzięki poznanym warzywom mogliśmy utrwalić stosunki przestrzenne, dzieląc je na te, które rosną “pod i nad” ziemią. Podczas zabawy z ziemniakiem ćwiczyliśmy sprawność małej i dużej motoryki oraz przeliczanie i porównywanie. Za pomocą plasteliny, metodą rozcierania powstały piękne ilustracje naszych bohaterów. Natomiast kreatywność pozwoliła nam stworzyć “warzywne cudaki”, które każdy z nas zabrał do domu, by wylądowały w zupie.

Troje dzieci poznaje za pomocą węchu i dotyku jesienne warzywa.

Dwie dziewczynki siedzą przy stoliku i dumnie prezentują wykonane przez siebie “warzywne cudaki” z jesiennych warzyw.

Czworo dzieci siedzi na dywanie i w skupieniu przelicza zebrane do misek ziemniaki.

Grupa dzieci pokazuje wykonane przez siebie obrazki warzyw.

Przejdź do treści