„Ferie na wesoło” – Zabawa w teatr

Pierwszy dzień „Ferii na wesoło” poświęcony był zabawie w teatr. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek”, a później same odgrywały role. Bawiły się kukiełkami oraz kostką naśladując emocje i zwierzęta. Miały okazje przebrać się za różne postacie. Podczas zajęć z tej dziedziny mogły dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. scenarzysta, reżyser, aktor, rekwizyty, dekoracja, kostiumy. Miały możliwość własnoręcznie wykonać pacynki oraz wyrazić siebie poprzez zabawy ruchowe. Teatr stał się dla dzieci rzeczywistością, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.  Świat zabaw teatralnych przyniósł dzieciom wiele korzyści, stał się okazją do wspaniałej zabawy dającej wiele satysfakcji.