Eksperymenty w grupie Wróbelki

n
n

Dwóch chłopców przedstawia swoje prace “Wulkan”

n

Chłopiec dolewa barwnik do wody tworząc kolorowy deszcz

n

Chłopiec dmucha przez słomkę i robi bańkę mydlaną

n

Chłopiec dotyka patykiem kolorową ciecz

n

Chłopiec “złowił na wędkę z magnesem rybkę

n

Dzieci wraz z nauczycielką obserwują wybuchający wulkan

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy Wróbelki prowadziły eksperymenty. Na początku zapoznały się z kodeksem małego naukowca, a następnie przystąpiły do działania. obserwowały m. in. “uciekający” pieprz, wyczarowały “bańkę w bańce” oraz “kolorowy deszcz w słoiku”. Wróbelki dowiedziały się jakie przedmioty przyciąga magnes, a najwięcej emocji wywołał “wybuch wulkanu”. Oprócz eksperymentowania przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, podczas których ćwiczyły swoją sprawność manualną. Niewątpliwie był to tydzień pełen wrażeń.

Przejdź do treści