Tydzień eksperymentów w grupie „Żółwiki”

AA

Dzieci uwielbiają manipulować przedmiotami, doświadczać, eksperymentować. Dzięki temu mają możliwość poznawania świata wieloma zmysłami, zdobywania w atrakcyjny sposób wiedzy i nowych umiejętności.

W minionym tygodniu dzieci z grupy Żółwiki  realizowały blok tematyczny : „W dziecięcym laboratorium”.

Przedszkolaki rozwijały zainteresowania przyrodą, wykonywały ciekawe doświadczenia, kształtowały współpracę w grupie oraz umiejętności słuchania i prawidłowego wykonywania poleceń.

Mali badacze, w czasie eksperymentowania mają okazję sprawdzić m. in. które przedmioty pływają, a które toną; co się rozpuszcza, a co nie; czy pusty kubek jest naprawdę pusty, czy może pełen powietrza. Dlaczego soda połączona z octem tworzy “prawdziwy wulkan”, a drożdże w połączeniu z cukrem i ciepłą wodą potrafią napompować balon?

Atmosfera na zajęciach była niezwykle radosna, dzieci chętnie w nich uczestniczyły co widać na załączonych zdjęciach.

Zapraszamy do galerii.

AA

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Wulkan’.

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Przyciągający balonik”.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Uciekający balonik”.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Kolorowe krople”.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Napełniony balonik”.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Kolorowa woda”.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci , które uczestniczą w eksperymencie “Kostka lodu na nitce”.