„Dzień Przedszkolaka”

p

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski „Dzień Przedszkolaka”.

Z tej okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Tego dnia odwiedziły nas uśmiechnięte bajkowe postacie: Smerfetki, Gargamel, Smerf Maruda, które bawiły się przy największych przebojach dla dzieci z naszymi maluszkami…

Nasze Przedszkolaki z okazji święta wybrały się  również do kina  “Pokój” w Lubawie, na bajkę „Kicia Kocia na pikniku”.

Bajka opowiadała o Małej  rezolutnej kotce, która  bawi się w różnych okolicznościach przyrody. Zobaczyliśmy ją zatem na pikniku, na plaży i jeżdżącą na wsi traktorem. Kicia Kocia podzieliła się umiejętnościami pływania na basenie i grania w piłkę. Było dużo humoru, ale i pouczających rad oraz wskazówek dla najmłodszych widzów. Nudy w kinie nie było –  Dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. To było wspaniałe przeżycie dla każdego przedszkolaka.

Celem naszego wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja dzieci i wzmacnianie więzi koleżeńskiej.

Składamy serdecznie podziękowania Radzie Rodziców z Przedszkola Miejskiego za ufundowanie biletów do kina oraz upominków dla grup najmłodszych.

Bardzo dziękujemy, że kolejny raz możemy na Państwa liczyć!

pp

Zdjęcie przedstawia bawiące się dzieci i panie przy muzyce.

ppp

Zdjęcie przedstawia dzieci w kinie oglądające bajkę pt. “Kicia Kocia na pikniku”.