„BEZPIECZNY PRZEJAZD – SZLABAN NA RYZYKO”

szlaban na

W piątek 16 października 2015 r. do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście – realizatorzy projektu Pani Wiesława Pawska i pan Marek Kowalski, inspektor Służby Ochrony Kolei. Realizatorzy projektu przeprowadzili z dziećmi pogadankę, zaprezentowali filmy edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu tras kolejowych. Każde dziecko otrzymało swój mały pakiet edukacyjny w formie książeczki do domu. Celem kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W ramach kampanii przygotowano dla dzieci pięć aplikacji, które przez zabawę pozwolą dzieciom oswoić się z tematyką bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych. Materiały edukacyjne dla dzieci to gry, puzzle, kolorowanki, filmy. Zapraszamy na stronę www.bezpieczny przejazd.pl

Opracowała: D. Żmudzińska

Przejdź do treści