SAŁATKA PEŁNA WITAMIN W KRASNALACH 2

krasnale salatki

W czwartek 15 października było w naszym przedszkolu smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Krasnale 2” własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Krasnale przyniosły różne świeże owoce, m.in jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki oraz owoce, potem ubraliśmy fartuszki. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka była “przeeeeeeeeeeepyszna”, co potwierdzi każdy Krasnalek.

Opr. A. Krzaczyńska

Przejdź do treści