Aktywne wakacje

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lubawie w czasie wakacji mają wiele okazji na integrację oraz zabawę z rówieśnikami. Letnie dni przynoszą wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu w przedszkolu. Na początku wakacji przedszkolaki brały udział w zajęciach „Bezpieczne wakacje”. Uzyskały odpowiedź na pytania: Jak być bezpiecznym w domu i poza nim? Jak bezpiecznie się bawić? Jak powiadomić o wypadku? Dlaczego nie rozmawiać z nieznajomymi? Dla utrwalenia zasad bezpieczeństwa wykonały plakaty.

Dzieci również bardzo aktywnie spędzały czas na przedszkolnym placu zabaw. Miały okazję brać udział w zajęciach, w których wykorzystano elementy różnorodnych metod pracy, dostosowanych do ich wieku i indywidualnych możliwości. Z dużym zaangażowaniem włączały się w realizację aktywności m.in. metodą „Edukacji przez ruch” Doroty Dziamskiej, „Twórczej metody Orffa”, a także „Gimnastyki ekspresyjnej” R. Labana. Dobra zabawa i miło spędzony czas widoczny był na uśmiechniętych buziach przedszkolaków.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci trzymających w ręku wykonaną przez siebie pracę odnoszącą się do planów lub marzeń wakacyjnych

Przejdź do treści