“15 października – Światowy Dzień Mycia Rąk” – Panterki

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia trzymając w rękach wykonany wspólnie plakat, w tle na tablicy jest napis "Światowy Dzień Mycia Rąk"

15 października z okazji ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Mycia Rąk w grupie Panterki odbyły się zajęcia na temat higieny rąk i dbałości o ich czystość. Dzieci zostały zapoznane z różnymi sposobami przenoszenia się wirusów, na podstawie wiersza “Katar” utrwaliły sposób prawidłowego kichania oraz rozmawiały na temat: kiedy należy myć ręce?. Ponadto opisywały kolejność prawidłowego mycia rąk, następnie poprzez ćwiczenia praktyczne w łazience utrwalały tę umiejętność. Przedszkolaki wykonały również “Wirusy” rozdmuchując farbę przy pomocy słomki. Wykonany wspólnie plakat będzie przypominał dzieciom, jak wiele wirusów jest na naszych dłoniach i że należy często myć ręce, by być zdrowym.

Troje dzieci stoi w łazience przy umywalkach myjąc ręce.

Troje dzieci siedzi przy stoliku, dmuchają przez na farbę wylaną na kartkę.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia trzymając w rękach wykonany wspólnie plakat, w tle na tablicy jest napis “Światowy Dzień Mycia Rąk”.