W dniu 15.05 dzieci z grupy „Niedźwiadki” wybrały się wraz z rodzicami i paniami na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem zwiedzaliśmy, wspólnie z przewodnikiem, dostępne wystawy. W każdym pomieszczeniu czekało na nas wiele niespodzianek i ciekawostek ze świata nauki. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych: „Poznaj pojazdy do wesołej jazdy”. Zajęcia poświęcone były poznawaniu różnych środków transportu, od czasów najdawniejszych do dzisiejszych. Wiele pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom budowanie pojazdów „przyszłości” z wielkich klocków znajdujących się w pracowni „przeBUDOWA”. Czas poświęcony kreatywnej zabawie upłynął bardzo szybko, pozostały pamiątkowe zdjęcia i uśmiech na twarzach dzieci. Następnie wybraliśmy się do toruńskiej sali zabaw „Kinder Park” – największego centrum rozrywki dla dzieci w Toruniu i jednocześnie jednego z najlepiej wyposażonych ośrodków zabaw w Polsce. Dzieci wraz z rodzicami do woli korzystali z oferowanych atrakcji, dobrej zabawy nie było końca. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Lubawy.