“Żółwiki” doskonalą motorykę małą…

Wycinanie i cięcie to trudne umiejętności. Musimy pamiętać, że są one bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju dziecka. Wycinanie nożyczkami przyczynia się przede wszystkim do usprawniania motoryki małej.

Wycinanie to również bardzo dobry trening koordynacji ręka-oko, szczególnie dlatego, że jednocześnie trzeba w jednej ręce trzymać papier, a drugą ciąć, więc w jednym czasie – ogarnąć dwie różne czynności. A to nie jest wcale takie proste szczególnie dla przedszkolaków i wymaga od nich sporo wysiłku.

„Żółwiki” świetnie sobie dziś poradziły na dzisiejszych zajęciach  wycinając i przyklejając elementy  zimowego obrazka !  Zapraszamy do galerii.

 

 

Zdjęcie przedstawia siedzące przy stoliku dzieci, trzymające w rękach nożyczki. Na stoliku znajduje się obrazek do wycięcia.

 

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców którzy przyklejają obrazek na kartkę.

Zdjęcie przedstawia siedzące na dywanie dziewczynki, trzymające w rękach wykonany zimowy obrazek.

Przejdź do treści