Zajęcia edukacyjne „Bezpieczny przejazd”

Dnia 29 lipca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Przedszkolaki dowiedziały się kto pracuje na kolei, jakie są rodzaje pociągów, co mogą przewozić, a przede wszystkim jak bezpiecznie zachować się w pobliżu przejazdów kolejowych. Spotkanie prowadziły: pani Wiesława Pawska – koordynator kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko” oraz pani Natalia Pawlik – Strażnik Ochrony Kolei. Nasi goście zaprezentowali dzieciom filmy dydaktyczny oraz wyjaśnili jak należy bezpiecznie przechodzić przez tory kolejowe. Przedszkolacy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Za aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały małe upominki: kolorowanki o bezpieczeństwie, kredki, balony, opaski odblaskowe. Zajęcia w łatwy i przyjemny sposób ułatwiły przedszkolakom oswojenie się z tematyką bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Serdecznie dziękujemy p. Wiesławie i p. Natalii za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Przejdź do treści