Zabawy zimowo-świąteczne Niedźwiadków

Okres zimowo-świąteczny zawitał w grupie Niedźwiadki. Dzieci ułożyły z rozsypanki literowej wyraz „Zima” oraz wykorzystały papierowe śnieżynki do ćwiczeń rozwijających kompetencje matematyczne – przeliczały, dodawały, odejmowały, układały figury geometryczne, uczyły się współpracy w grupie. Tematyka zimowa posłużyła również do ćwiczeń rozwijających sprawność czytania. Dzieci układały z rozsypanki sylabowej wyrazy do ilustracji zimowej, przy tym ćwiczyły rozpoznawanie małych liter. Natomiast zabawa z użycie kart „Ja mam…, Kto ma…” utrwaliła u dzieci symbole zimy i świąt oraz posłużyła do ćwiczeń słuchu fonematycznego poprzez podawanie pierwszych głosek wyrazu z kart. Niedźwiadki wykonały również pracę plastyczną nawiązującą do zbliżających się świąt.

 

Przejdź do treści