Wycieczka Kangurków

W środę Kangurki były na wycieczce w Olsztynie. Było to ważne wydarzenie, ponieważ był to pierwszy tak daleki wyjazd bez rodziców. Okazało się, że przedszkolaki to wspaniałe, mądre i dojrzałe dzieciaki.

W Olsztynie zwiedziliśmy Planetarium, gdzie wzięliśmy udział seansie filmowym pt. Ziemia, Księżyc i Słońce, podczas którego dzieci dowiedziały się dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku? W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały dzieciom najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Seans ukazuje, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Kangurki dowiedziały się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy była Warmiolandia. Tu oprócz wspaniałej zabawy dzieci wzięły udział w spotkaniu z szalonym naukowcem. Kangurki były ciekawe wyniku każdego doświadczenia, zadawały mnóstwo pytań i na wiele same znajdowały odpowiedź. Należy przyznać, że nasze dzieci są nadzwyczaj inteligentne i pomysłowe, a wychowawcę rozpiera z tego powodu duma. BRAWO KANGURKI.