Warsztaty ekologiczne

22.06.2016 starsze grupy z naszego przedszkola wybrały się Nadleśnictwa  w Napromku na warsztaty ekologiczne „Las w szkatułce”.                            „Las w szkatułce” – tak nazywa się mobilne stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek. To najprawdopodobniej pierwszy tego typu punkt w Polsce.

„Las w szkatułce” pokazuje jak fascynujący i złożony jest ekosystem lasu. Stoisko jest wielofunkcyjne i interaktywne.  W przyjemny i niebanalny sposób przekazuje informacje o lasach Nadleśnictwa Olsztynek, pokazuje ich mieszkańców oraz pracę leśników.

Zadaniem Mobilnego Punktu Edukacji Przyrodniczej jest zachęcenie do samodzielnego odkrywania przyrody i zdobywania wiedzy. Następnie przedszkolacy zobaczyły zwierzęta, które mieszkają i są podpieką Nadleśnictwa. Po edukacyjnej części wycieczki czekała na nas ciepła kiełbaska z grilla. Dziękujemy za wspaniałą wyprawę.