„Walentynki” w grupie Niedźwiadki

Dzieci z grupy Niedźwiadki świętowały „Walentynki” i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. W tym dniu dominował kolor czerwony. Celem zajęć było zapoznanie dzieci  z historią i tradycjami walentynkowymi oraz rozwijanie uczuć przyjaźni i koleżeństwa. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach i tańcach zorganizowanych z okazji święta, m.in.: taniec na gazecie w kształcie serca, taniec z balonami i chustą animacyjną. Największe wrażenie wywarła „poczta walentynkowa”, do której dzieci przez cały tydzień wrzucały walentynki. Czekały z niecierpliwością aż nadejdzie finał i będzie można je rozdać. Dużo radości wzbudziła również zabawa matematyczna z serduszkami. Zadaniem dzieci było: odnaleźć drugą połowę złamanego serca i dodać liczby znajdujące się na połówkach serc, następnie odnaleźć serce z odpowiednią liczbą stanowiącą wynik działania. Każde dziecko wykonało także walentynkowego niedźwiadka z serduszkiem, któremu pani do kieszonki wrzuciła słodką niespodziankę – serduszkowego lizaka. Uwieńczeniem tego dnia była walentynkowa sesja zdjęciowa.

Przejdź do treści