Światowy Dzień Zdrowia w Panterkach

Dzieci pozują do zdjęcia z wykonaną przez siebie pracą plastyczną. W tle jest dekoracja na granatowym tle.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia dzieci w grupie Panterki omówiły “gwiazdkę” zdrowego stylu życia. Wśród nich były takie zagadnienia jak: higiena, aktywność ruchowa, zdrowe odżywianie. W związku z tym dzieci utrwalały kiedy i jak należy myć ręce, jak trzeba dbać o higienę i co potrzebne jest do tego potrzebne. Obejrzały film o pracy lekarza oraz omówiły co można robić, by rozwijać swoją aktywność fizyczną. Wspólnie też przeanalizowały piramidę zdrowego żywienia i wykonały grupową pracę plastyczną “Zdrowy i niezdrowy chłopiec – co powinien jeść?”.

Dzieci pozują do zdjęcia z wykonaną przez siebie pracą plastyczną. W tle jest dekoracja na granatowym tle.

Dzieci pozują do zdjęcia z wykonaną przez siebie pracą plastyczną. W tle jest dekoracja na granatowym tle.

Czworo chłopców na podłodze koloruje zieloną kredka postać chłopca.

Czworo chłopców na podłodze koloruje zieloną kredka postać chłopca.

Dzieci siedzą na dywanie w kole. W środku pomiędzy nimi leży obrazek "Piramida zdrowego żywienia".

Dzieci siedzą na dywanie w kole. W środku pomiędzy nimi leży obrazek “Piramida zdrowego żywienia”.

Przejdź do treści