Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – Niedźwiadki

Niedźwiadki obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Tego dnia w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm dzieci wraz z paniami „zaświeciły na niebiesko” ubierając się na ten kolor. W realizowaną tematykę wprowadził dzieci  film, który przedstawił codzienność osób dotkniętych autyzmem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości dzieci na temat autyzmu i innych  niepełnosprawności. Dzieci poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Niedźwiadki jednocząc się z osobami niepełnosprawnymi tańczyły z niebieskimi balonami i niebieskimi łapkami, a na zakończenie wszyscy odcisnęliśmy swoje dłonie w dużym sercu.

Przejdź do treści