Światowy Dzień Higieny Rąk

IMG

Najskuteczniejszą metodą walki z różnymi chorobami i patogenami jest mycie rąk. Dzięki dbaniu o czyste ręce wszyscy możemy się czuć bezpiecznie. Aby to osiągnąć bardzo ważne jest wdrażanie nawyków higienicznych od najmłodszych lat. Podczas obchodów Światowego Dnia Higieny Rąk w naszym przedszkolu dzieci poprzez różnorodne aktywności mogły przekonać się o tym: Dlaczego i kiedy trzeba myć ręce? W jaki sposób najskuteczniej pozbyć się zarazków? Zapoznaliśmy też nasze przedszkolaki z instrukcją mycia rąk, a każdy uczestnik naszego spotkania otrzymał kolorowankę tematyczną.

IMG

Grupa dzieci tańczy wśród puszczanych baniek mydlanych.

IMG

Chłopiec prezentuje etapy mycia rąk.

IMG

Dzieci oglądają bajkę edukacyjną na tablicy multimedialnej.

IMG

Trójka dzieci zmywa brokat z dłoni za pomocą chusteczek suchych i wilgotnych oraz wody i mydła.

IMG

Chłopiec wybiera ilustrację spośród innych leżących na stole.

IMG

Dziewczynka prezentuje obrazek pokolorowany przez siebie.

IMG

Dziewczynka myje ręce w łazience korzystając z instrukcji.

IMG

Chłopiec przyczepia obrazek na sznurku przy pomocy klamerki.

IMG

Pani pokazuje dzieciom ilustrację.

IMG

Grupa dzieci ogląda obrazki wskazywane przez nauczyciela.

Przejdź do treści