St.Patrick’s Day

IMG

‘Słoniki’ 🐘🐘, ‘Kangurki’ 🦘 🦘, ‘Papużki’ 🦜 🦜, ‘Reniferki’ 🦌, ‘Pingwinki’ 🐧 🥰🐧

W tym tygodniu po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie 🇮🇪 święto narodowe. Dzieci chcąc, poczuć klimat świętowania założyły ubrania w kolorze zieleni 🟩 , będącej zarówno znakiem rozpoznawczym pełnego soczystej trawy krajobrazu Irlandii 🖼️ , jak i symbolem koniczyny🍀, przynoszącej szczęście. Na zajęciach dzieci👧👦 wysłuchały legendy o św. Patryku – patronie Irlandii🇮🇪, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Dzieci poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Ten Zielony Dzień połączył zabawę z nauką, co zaowocowało wzbogaceniem językowych zdolności naszych milusińskich w kolejne, nowe anglojęzyczne słówka. 17 marca w Irlandii organizowane są parady, imprezy, koncerty. W ten sposób Irlandczycy witają wiosnę. My też świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki🎵🎶. Odkrywając ciekawostki na temat Irlandii, maluchy uczą się otwartości na otaczający je świat. Dzieci👦👧 poznały następujące słówka związane z Saint Patric’s Day, np.:
a rainbow – tęcza 🌈 ,
a pot of gold – złoto 🥇 ,
a shamrock – koniczyna 🍀 ,
a top hat – wysoki kapelusz🎩 ,
a leprechaun – krasnoludek, skrzat.
Ważny element Dnia Świętego Patryka stanowią życzenia, które składają sobie Irlandczycy, tzw. Irish blessings….

H a p p y S a i n t P a t r i c k’s D a y!”– Szczęśliwego Dnia Świętego Patryka.

Te wyjątkowe zajęcia zostały zwieńczone pamiątkowymi zdjęciami.

Zdjęcie ukazuje dwie dziewczynki stojące przed tablica interaktywna. Na tablicy wyświetlone są leprechauny. Dziewczynki mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dwie dziewczynki stojące przed tablica interaktywna. Na tablicy wyświetlone są leprechauny. Dziewczynki mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dwie osoby stojące przed tablica interaktywna. Na tablicy wyświetlony jest śpiący leprechaun. Dziewczynka i chłopiec mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dwie osoby stojące przed tablica interaktywna. Na tablicy wyświetlony jest śpiący leprechaun. Dziewczynka i chłopiec mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dwie osoby stojące - dziewczynki mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dwie osoby stojące – dziewczynki mają ubrane na sobie rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka : a top hat and a shamrock glasses.

Zdjęcie ukazuje dziewczynke w fotobudce (w kształcie koniczyny).

Zdjęcie ukazuje dziewczynke w fotobudce (w kształcie koniczyny).

IMG

Zdjęcie ukazuje dziewczynke w fotobudce (w kształcie koniczyny).

IMG

Na zdjęciu widzimy chłopca i dziewczynke z rekwizytami – a top hat and a shamrock glasses. Dzieci stoją na granatowym tle pod napisem St.Patricks’s Day 2024.

 

Przejdź do treści