Spielsachen. Język niemiecki w grupie “Lwiątka’.

IMG

Na zajęciach języka niemieckiego szlifowaliśmy wybrane nazwy zabawek w języku niemieckim. „Lwiątka” chętnie uczestniczyły w zabawie „Was fehlt?” – „Czego brakuje”. Ćwiczyliśmy pamięć, spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Poznaliśmy nową piosenkę w tematyce zabawek, do której utworzyliśmy układ taneczny. Piosenka pt.: „ Der Spielzeug Tanz’ , która znajduje się pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=tX3Rib-rd5U

Poznane słownictwo:

meine Puppe (die) – lalka

mein Auto (das) – samochód

mein Ball (der) – piłka

mein Monster (der) – potwór

meine Katze (die) – kor

mein Teddy (der) – miś

mein Buch (das) – książka

mein Puzzle (das) – puzzle

mein Roboter (der) – robot

mein Schaukelpferd (das) – konik bujany

meine Bauklőtze (die) – klocki

mein Eimer (der) – pudełko

mein Dreirad (das) – rower na trzech kółkach.

Przejdź do treści