“SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL OWOCOWY !”

PA230440

Dzieci z grupy „Motylki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki i chusteczki na głowę. Gdy owoce były już pokrojone w kostkę, dzieci przynosiły je do pani i przyglądały się jak blender rozdrabnia je na jednolitą masę. Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego. Opr. G. Boczek

 

Przejdź do treści