PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MISIE

005 Kopiowanie Kopiowanie1

Wychowawca grupy, pani Mariola Nagórska rozpoczęła uroczystą ceremonię przyjęcia dzieci do grona przedszkolaków serdecznym powitaniem. „Misiaczki” zostały powitane także gromkimi oklaskami przez rodziców i dyrektora przedszkola, panią Magdalenę Pankowską. Na początku „Misie” tańczyły rodzicami w kole. Potem dzieci śpiewały piosenkę „Rysujemy misia”, a rodzice rysowali misia. Dzieci śpiewały też inne piosenki: „Tu paluszek”, „A ja wiem”, „Przedszkolaczek to jest zuch”. Deklamowały wierszyki „Rodzinka”, „Wpadła gruszka do fartuszka”, „Idzie stonoga”. Bawiły się przy piosence „Samochody”. Były też konkurencje, niemalże sportowe, dzieci próbowały samodzielnie założyć kapcie. Udało się!!! Brawo! Na zakończenie pani Mariola stwierdziła: – „Sprawdzian dzisiaj wszyscy zdali i Ci duzi i Ci mali, więc ogłaszam finał taki – to prawdziwe przedszkolaki!!!”. Potem było „delikatne dotknięcie magicznym ołówkiem” ramienia każdego dziecka przez panią dyrektor, jak za dawnych dziejów pasowano kogoś na rycerza oraz wręczenie dyplomów i upominków. To były wspaniałe chwile.

Źródło: E-lubawa.pl