Program edukacyjny “Polska – moja Ojczyzna” Niedźwiadki, Żółwiki i Słoniki

Dzisiaj w przedszkolu uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym “Polska – moja Ojczyzna” przygotowanym  przez Agencję szkolno- przedszkolną LUPUS. Przypominaliśmy polskie symbole narodowe, poznawaliśmy nazwy państw, z którymi graniczymy i ich flagi. Rozpoznawaliśmy nasze bogactwa naturalne- sól, węgiel, bursztyn i złoto oraz miejsca ich występowania na mapie. Poznaliśmy przedstawicieli znanych postaci i ich dokonania takich jak:  Maria Skłodowska – Curie, Papież Jan Paweł II i Mikołaj Kopernik. Ciekawostką tego programu było poznanie  samolotów i mundurów  polskich lotników z Dywizjonu 303. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom udziału w programie i uczestniczył w sesji zdjęciowej na tle samolotu wojskowego i w mundurze lotnika z Dywizjonu 303. Zapraszamy do galerii.

Przejdź do treści