„Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. – spotkanie z leśniczym

PICT0539

W czwartek 12.11.2015r gościł w naszym przedszkolu p. Janusz Szraga – leśniczy z Leśnictwa Samin – Nadleśnictwo Olsztynek. Przeprowadził on z dziećmi ciekawe zajęcia na temat: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Na początku leśniczy opowiedział dzieciom o zasadach właściwego dokarmiania zwierząt podczas zimy. Pan Janusz uświadomił nas, że ptakom wywieszamy kawałek słoniny – czystej, bez soli i przypraw! Pokarm dla zwierząt powinien być niesłony, ale i niezepsuty – nie wolno wynosić zwierzętom, np. spleśniałego chleba.
Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach mieszkających w lesie, o tym jak należy się w lesie zachowywać. Przedszkolaki z uwagą słuchały informacji na temat drzew jakie możemy spotkać w najbliższym otoczeniu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak pan leśniczy opowiada o porożach zwierząt pokazując przy okazji piękne przywiezione z sobą eksponaty.
Na zakończenie pan Janusz serdecznie podziękował za zorganizowaną w naszym przedszkolu zbiórkę żywności dla zwierząt. Dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki i płytę pt. „Leśne opowieści”, a panu leśniczemu za ciekawą lekcję przyrody wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie.
Zajęcia zorganizowała Ornowska Patrycja

Przejdź do treści