Pingwinki na wycieczce w Toruniu

Pingwinki wybrały się na wycieczkę do Torunia. W Żywym Muzeum Piernika poznały średniowieczny sposób wyrobu pierników dzięki uprzejmości „Mistrza Piernikarskiego” i „Wiedźmy Korzennej”. Własnoręcznie przygotowały ciasto, wytłoczyły  w  formie swój pierniczek, który powędrował do pieca. Wszystkie Pingwinki zdobyły tytuł czeladnika piekarni w formie „Listu wyuczonego”. Następnie poznały oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form i sposób dekorowania ciastek. Tutaj każdy ozdabiał piernik kolorowym lukrem. Było super. Kolejną naszą atrakcją był spektakl teatralny w Teatrze Baj Pomorski pt. „Księga Dżungli”. Przenieśliśmy się do tropikalnej puszczy i poznaliśmy historię chłopca wychowanego przez wilki. Pełni miłych wrażeń, bezpiecznie powróciliśmy do domu. Wszystkim się nasza wycieczka podobała. Za piętnaście lat dzieci mają do Torunia wrócić i do  egzaminu mistrzowskiego przystąpić. Pozdrawiamy Laurę i Asię i zapraszamy do galerii.