Pierwszy Dzień Wiosny!

 

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dawniej topiono Marzannę w rzece, aby popłynęła do morza. Dzisiaj nie chcemy zaśmiecać rzek więc mamy ekologiczną Marzannę – symbol zimy. Aby tradycji stało się zadość dzieci pożegnały zimę rozbierając Marzannę, a jej elementy posegregowały. Gdy już zima  sobie poszła, dzieci śpiewały wesołe piosenki machając kolorowymi gałązkami i kwiatkami na powitanie wiosny. W dalszej części przedszkolacy sadziły kwiaty w doniczkach by ozdobić nasze przedszkole. Dzieci oznajmiły, że będą obserwować swoje małe ogródki każdego dnia przychodząc do przedszkola. Naszymi gośćmi w tym dniu była Młodzieżowa Rada Miasta z Panią Iwoną Pruchniewską. Dziękujemy im bardzo za obecność i za pomoc w organizacji tego dnia. Zapraszamy do galerii.

Przejdź do treści