“Papużki” – “English corner” – czerwiec.

W czerwcu „Papużki” nazywały wybrane środki transportu, którymi wybiorą się na wakacje. Klasyfikowały pojazdy ze względu na nazwy, rozróżniały przymiotniki: fast, slow, big, small, grały w grę planszową „The vehicles”.

Poznały tematykę związaną ze światem podwodnym, oglądały film pt. „The Little Mermaid”, układały historyjkę obrazkową związaną z treścią wysłuchanego opowiadania, poznały nazwy stworzeń żyjących w morzach i oceanach.

Nazywały miejsca letniego wypoczynku, np. forest, see, lake, park, garden itp. Układały plakat „Biuro podróży – Tola” oraz puzzle. Nazywały wybrane czasowniki związane z wakacyjnymi zabawami na plaży, np. swim, play, jump itp.

Dzieci wysłuchały kilku rad warunkujących bezpieczne wakacje. Zastanawiały się, w jakich sposób, np. unikać nadmiaru promieni słońca.

Na ostatnich zajęciach oglądały książkę pt. „My World Starter” nowej ery oraz zestaw kart obrazkowych z języka angielskiego, które samodzielnie wykonały w ciągu całego roku szkolnego i zgromadziły we własnych teczkach ofertowych.

„Papużki” życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji i zapraszam do galerii.

Ewa Raszkowska

 

Przejdź do treści