Panterki w oczekiwaniu na święta…

Dzieci pozują do zdjęcia z ubraną choinką.

Od 1 grudnia w sali grupy Panterki pojawił się kalendarz adwentowy. Są na nim kolorowe koperty, zaś w ich środkach zadania. Dzięki niemu przedszkolaki mogą samodzielnie odliczać, za ile dni będą Święta. Dzieci codziennie otwierają kopertę z kolejnym numerem. Sumiennie wykonują opisane w nich zadania. Pierwszego dnia pisały listy do Mikołaja rysując swój wymarzony prezent, drugiego dnia wspólnie przeprowadzili Mikołaja w labiryncie, zaś trzeciego wykonali kartkę dla Mikołaja, których niebawem ich odwiedzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania ukryte w kopertach. W związku z okresem świątecznym nie mogło zabraknąć w naszej sali choinki. Dzieci z radością wieszały na niej ozdoby.

Dzieci siedzą na dywanie w kole. Pośrodku nich leży duży kalendarz adwentowy z kolorowymi kopertami.

Chłopiec wodzi palcem po dużej kartce, na której jest narysowany labirynt. Koło niego siedzą inne dzieci z grupy.

Dziewczynka odpina od kalendarza adwentowego kopertę z numerem 3.

Dzieci stoją wokół stołu. Na nim leży duża niebieska kartka, na niej narysowany jest Mikołaj. Dzieci wyklejają kulkami z bibuły ilustrację Mikołaja.

Dzieci pozują do zdjęcia z ubraną choinką.