Panterki o Konstytucji 3 maja

Dzieci wraz z paniami pozują do grupowego zdjęcia.

30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Narodowych Świąt Majowych. Przedszkolaki z grupy Panterki przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji, przybliżając widzom historię jej uchwalenia. Akademia była ciekawą lekcją historii, której celem było rozwijanie wśród dzieci przynależności narodowej, utrwalenia znaczenia pojęć Wolność, Ojczyzna, Patriotyzm. Przedszkolaki wyrecytowały mnóstwo pięknych wierszy, radośnie odśpiewały piosenki o Polsce i Konstytucji. Nie zabrakło również uroczystego odśpiewania Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie dzieci zaprezentowały układ taneczny z szarfami biało-czerwonymi. Panterki pokazały piękną lekcję patriotyzmu.

Dzieci stoją w jednym rzędzie ubrani elegancko. Na środku stoi nauczycielka, mówi do mikrofonu. W tle dekoracja na granatowym tle.

Zdjęcie przedstawia widownię: panie siedzące na krzesłach, dzieci siedzące na dywanie. Dzieci trzymają w rękach flagi.

Troje chłopców stoi z przodu, jeden mówi do mikrofonu wiersz. W tle stoją pozostałe dzieci.

Troje dzieci stoi z przodu, w rękach trzymają duże kartki z datami: 1, 2, 3 maja. W tle stoją pozostałe dzieci.

Dzieci stoją w rzędzie, machają flagami nad głowami. W tle dekoracja na granatowym tle.

Z przodu idzie chłopiec przebrany za króla, trzyma w rękach wysoko uniesioną książkę z napisem "Konstytucja 3 maja". Z tyłu na krzesłach siedzą inne dzieci.

Z przodu idzie chłopiec przebrany za króla, trzyma w rękach wysoko uniesioną książkę z napisem “Konstytucja 3 maja”. Z tyłu na krzesłach siedzą inne dzieci.

Kilkoro dzieci trzyma duże szarfy biało czerwone ułożona w kształt flagi Polski.

Dzieci wraz z paniami pozują do grupowego zdjęcia.