Nasze wakacyjne zabawy.

W czasie kolejnego tygodnia pobytu w przedszkolu podczas wakacji układaliśmy puzzle, np. przedstawiające miejsca letniego wypoczynku, czy zwierzęta morskie, łowiliśmy ryby, graliśmy w grę memory, odszukiwaliśmy różnice między obrazkami, słuchaliśmy bajek o Czerwonym Kapturku, delfinie Benie, jeżyku Kolczatku. Ponadto utrwalaliśmy zasady zachowania się w sali, łazience, ogrodzie, rozmawialiśmy, w jaki sposób bezpiecznie odpoczywać w nad morzem, jeziorem, w lesie.

W ogrodzie urządziliśmy piknik. Przygotowaliśmy także „kryjówkę” dla odwiedzającego nas pożytecznego i sympatycznego jeża, by zechciał zostać z nami na dłużej i zjadał owady, pędraki i ślimaki, które niszczą rośliny. Przygotowanie ogrodu, aby stał się domem dla jeża, jest bardzo łatwe, wystarczy pozostawić dla niego stertę liści, gałęzi i patyków. Warto, bo przecież taki zwierzak to prawdziwy skarb w ogrodzie.

Pogoda nam dopisywała, dobry nastrój i humory też.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

 

Przejdź do treści