“Myję ręce, bo wiem więcej”

Dwoje chłopów prezentuje swoją pracę, pokolorowane ilustracje wirusów w kolorowance edukacyjnej. Za chłopcami siedzą inne dzieci.

W czasach pandemii tematyka czystych rąk jest konieczna. Przedszkolaki z grupy Panterki realizowały treści związane z dbałością o zdrowie, ochronie przed wirusami i bakteriami, których jest wśród nas bardzo dużo. Na podstawie kolorowanki edukacyjnej omówiły kwestie: gdzie na naszym ciele są wirusy, jak je przenosimy, jak się przed nimi chronić i kiedy należy myć ręce. Kolorowanka edukacyjna “Myję ręce, bo wiem więcej” powstała na rzecz realizacji kampanii społecznej pod tym samym tytułem zorganizowanej przez Wojewódzkie i Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Głównym przesłaniem kampanii było podniesienie świadomości, że myjąc ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych.

Dwoje chłopów prezentuje swoją pracę, pokolorowane ilustracje wirusów w kolorowance edukacyjnej. Za chłopcami siedzą inne dzieci.

Dwoje chłopów prezentuje swoją pracę, pokolorowane ilustracje wirusów w kolorowance edukacyjnej. Za chłopcami siedzą inne dzieci.

Chłopiec leży na brzuchu na kocu, ma przed sobą miseczkę z wodą i płynem. Chłopiec dmucha przez słomkę, w miseczce powstają bąbelki. W tle na kocu siedzą inne dzieci.

Chłopiec leży na brzuchu na kocu, ma przed sobą miseczkę z wodą i płynem. Chłopiec dmucha przez słomkę, w miseczce powstają bąbelki. W tle na kocu siedzą inne dzieci.

Przejdź do treści