Motylki i Panterki w Toruniu

IMG Copy

W środę 19 kwietnia grupy Panterki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Planetarium i obejrzenie seansu pt: „Cudowna podróż”. Film dostarczył wielu wrażeń: widziane z bliska planety, rozgwieżdżone niebo czy efekty startu rakiety przeniosły dzieci do prawdziwego kosmosu. Zwiedziliśmy ponadto interaktywną wystawę Geodium. Jej centralnym elementem jest model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym można samodzielnie eksperymentować poznając dzieje i budowę Ziemi. Będąc w Toruniu obowiązkiem jest odwiedzić Żywe Muzeum Piernika. Pod okiem mistrza Łukasza i wiedźmy Korzennej dzieci najpierw poznali recepturę ciasta piernikowego, potem zaś wyrabiali własne pierniki. Przedszkolaki miło i aktywnie spędzili czas.

Kilkoro dzieci stoi wokół urządzenia interaktywnego: przeźroczystej kuli.

Dzieci z grupy Panterki pozują do grupowego zdjęcia koło pomnika Mikołaja Kopernika.

Dzieci z grupy Motylki pozują do grupowego zdjęcia koło pomnika Mikołaja Kopernika.

Dzieci stoją wokół dużego stołu, ugniatają ciasto na pierniki.